Edecan
Mayıs 2, 2016
Siverek Edecan İletişim
Mayıs 2, 2016

Edecan Siverek

EDECAN SİVEREK

ocakbasi
Kebap denilince şüphesiz akla ilk gelen şehir Şanlıurfa olmaktadır. Türkiye’nin nadide illerinden olan Şanlıurfa gerek sofra kültürü, gerek tarihi dokusu, gerekse de etnik kültürü ile diğer illerden farklı ve kendine has bir il olarak Güneydoğu’da incisidir. Elbette Şanlıurfa denilince de akla gelen ilk yer Siverek olmaktadır. Şanlıurfa’mızın en büyük ilçesi olan Siverek, hem kültürel yapısı hem de doğal güzellikleri ile apayrı bir kenttir. Son dönemlerde Fırat Nehri’ndeki Siverek Kanyon’u ile ilçemizin ismi basında da sıkça yer almaktadır. Bu güzel ve şirin ilçemizin yemek kültürü ise tartışmasız et üzerine kuruludur ve et denilince de kebap Siverek’in sembolüdür. Siverek’te kebabı kendine özel tekniklerle pişiren ve bu lezzetle müşterilerinin gönlünde taht kuran tek firma olmaktan büyük bir mutluk duymaktayız. Siverek Caddesi üzerinde bulunana firmamız, zırh ile kıyılmış etlerle yapılan ve firmamıza özel baharatlarla yorulup, özel tekniklerle pişirilen kebapları ile Siverek dâhil tüm civarda bu lezzetin büyüklüğü ile tanınmaktadır. Siverek’te kebap bizim işimiz olduğu gibi, civar illerden de bu lezzeti tatmak üzere her gün onlarca misafiri ağırlamanın gururunu yaşamaktayız. Edecan, Siverek sınırlarında kebap tanımının yapan bir kuruluştur ve Şanlıurfa denilince akla gelen kebabın en nefis yapıldığı tek kebapçı bizim firmamızdır.
Sadece kebaba verdiğimiz lezzet ile değil müşteri memnuniyeti ile de bu yörede ve civar yörelerde ismimizi altın harflerle yazdırmak en büyük gururumuzdur. Müşterilerimizi sadece kebap yemek üzere gelmiş kişiler olarak görmemekteyiz. Güneydoğu’da ve özellikle de Şanlıurfa’da misafir ağırlamanın adap ve erkânı çerçevesinde müşterilerimizi misafirlerimiz olarak görüp bu adap ve erken sınırları içerisinde konuklarımızı memnun etme çabası içerisindeyiz. Siverek’te her misafir ev sahibini baş tacı olduğundan biz de müşterilerimizi başımıza taç yaparak ikramlarımız yapmaktayız. Edecan, Siverek kebapçıları içerisinde bu yönüyle de kendine has bir taraza sahiptir ve bu tarzı ile yıllara meydan okuyarak bugünlere kadar gelmeyi başarmıştır. Daha uzun seneler boyunca aynı çizginin izinde giderek daha da büyüyüp gelişecek olan firmamız bunun meyvesini konuklarının memnuniyetinden almaktadır. Misafir umduğunu değil, bulduğunu yer diye düşünmeden konuklarımıza umduklarını ikram etme gayretiyle yıllarca hizmet etmek en büyük onurumuzdur. Menülerimiz hemen her damağa hitap ettiği için ve pek çok gurmenin bile damak lezzetine hitap eden zengin, leziz menüye sahip olduğumuz için misafirlerimizin umduğunu eriştiği inancındayız.
Siverek’in merkezinde yer alan firmamızın menüsünde kebap çeşitleri olarak sade kebap, Adana kebap, patlıcanlı kebap, domatesli kebap, kuşbaşı kebap ve sosyete kebap yer alırken; ciğer, dalak ve yürek menümüz d tadılmaya değer bir lezzet şöleni oluşturmaktadır. Ayrıca terbiyeli tavuk ve sosyete tavuk ile beyaz et sevenler için özel bir menümüz mevcut olup, beyti ve ali nazik ile de sofralarımızı daha zengin bir hale getirmekteyiz. Yemek sonrası bir acı kahvenin kırk yıllık hatırı için kahve ikramlarımızın ardından usta aşçılarımızın marifetli parmaklarından dökülen ve bambaşka bir lezzet olan künefelerimiz de tatlı menümüzün vazgeçilmezidir. Edecan, Siverek halkının severek, güvenerek ve huzurla geldiği bir mekândır. Hem bir aile yeri hem de bir huzur mekânı olan firmamıza duyulan güven karşısında yaşadığımız onur paha biçilemez mutluluğumuzun kaynağıdır. Online rezervasyonun da yapıldığı firmamıza telefonlar aracılığı ile de ulaşılarak rezervasyon yaptırılabilmektedir. İster il içinden, ister il dışından gelsin tüm misafirlerimiz ağırlamak en büyük mutluluğumuzdur. Bu mutluluğu devam ettirmek için kaliteden ödün vermeden seneleri devirmenin çabasındayız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir